Sfeervolle beelden van afgelopen Lichtjesavond, die DELA op zondag 19 januari 2025 organiseerde. Op 30 van de 41 locaties in Nederland waren we aanwezig. Maar liefst 31 fotografen gingen op pad om voor Afscheidsmomenten en DELA momenten vast te leggen.
Duizenden mensen kwamen met hun candlebag naar een locatie bij hen in de buurt. Het was koud, het vroor licht en op sommige plekken was het mistig. Een mooie uitdaging voor de fotografen om hier goede foto’s te kunnen nemen. Zeker wanneer er enkel licht van de fakkels en de kaarsjes komt. Omdat we niet flitsen, enkel vanuit de hand fotograferen, dagen we ons uit dichterbij te komen.
De verbondenheid die gevoeld wordt op momenten als bij een lichtjesavond, waar nabestaanden herdacht worden, kan op die manier uiting krijgen. Op vele plekken was een doedelzakspeler onderdeel van het geheel, om een extra magisch gevoel mee te geven.
Bekijk de video voor een impressie:
Foto’s per locatie
Was je aanwezig op een van de locaties? Kijk hieronder naar foto’s gemaakt door fotografen van Afscheidsmomenten maar ook door vrijwillig fotografen die niet aangesloten zijn.
Iedere fotograaf heeft zijn of haar unieke blik op de avond vastgelegd. Er is een diversiteit aan beelden ontstaan, met een variëteit aan kwaliteit en stijl van de foto’s, afhankelijk van de ervaring en technische kennis van de fotograaf.
Fotografen Afscheidsmomenten/DELA
Capelle a/d IJssel - fotograaf Fred de Wit
Diessen/Hilvarenbeek -Boukje Canaan
Diepenveen -Rob van der Pijll
Eindhoven - fotograaf Gabrielle van Deursen
Bilthoven - fotograaf Tobias Greve
Gouda - fotograaf William Ista
Haarlem - fotograaf Vera Zuurmond
Leiden - fotograaf Henk-Jan Leppink
Meppel - fotograaf Miranda Karel
Lelystad - fotograaf Patricia Petrick
Overige Fotografen
Bemmel - fotograaf Yvonne Glaser
Den Haag - fotograaf Carola Kroonenburg
Doetinchem - fotograaf Marjan Rosendahl
Fluitenberg - fotograaf Monique Oude Nijhuis
Goes - fotograaf Mirjam Wisse
Goutum - fotograaf Gerda Wesselius
Groenlo - fotograaf Judith Bot
Heerhugowaard - Lianda Schreiner
Helmond - fotograaf Wendy Willems
Hulst - fotograaf Ernie Clue
Geleen - fotograaf Nathalie Villier
Veldhoven - fotograaf Ellen Penning
Appingedam - fotograaf Ronald Munneke
Groningen - fotograaf Michael Zwaagman
Maastricht - fotograaf Ingrid Steins
Oostrum - fotograaf Kees van der Hart
Oosterhout - fotograaf Desiré van de Bree
Rijswijk - fotograaf Piet Hemminga
Rosmalen - fotograaf Yvonne van Lieshout
Schiedam - fotograaf Rita de Bruijckere
Tiel - fotograaf Chris Akerina
Tilburg - fotograaf Roland van Dorp
Uden - fotograaf Ellen van de Rijt
Utrecht - fotografen Joost & Cathelijne
Willibrord - fotograaf Frans Knechting
Reageer gerust
Hoe heb je de avond ervaren? We horen maar al te graag een reactie hieronder.
Hallo, ik vond het een prachtige herdenking. Mooi dat we zo onze dierbaren kunnen herdenken .
En het was fantastisch georganiseerd.
Heel erg bedankt
Kornelia
Het was een indrukwekkende en emotionele avond. Intens genoten met ons achten. Dit is zeker volgend jaar voor herhaling vatbaar.
P.S. De omgeving was sfeervol aangekleed, de doedelzak spelers waren subliem en medewerkers waren vriendelijk en erg behulpzaam. Complimenten! Ook de verzorging was optimaal Reint Appingedam
Het was heel indrukwekkend, Bedankt!!!
Het was ontzettend sfeervol en goed verzorgd met passende doedelzak muziek.
Lieve mensen van Dela
Mijn moeder is in december overleden en mijn vader 25 jaar eerder.
Dit is de 2e keer dat ik bij de lichtjesavond was.
Nu ook voor mijn moeder.
Ik kwam emotioneel binnen,en werd geweldig opgevangen.
De rust,de kalmte die straalde in de zaal,en die van de mensen van Dela afkwamen.
Iedereen komt voor een ding.
Dat is weer bewezen.
De verlichting,de vuurpotten en fakkels.
De 2 doedelzakspelers buiten als welkom en afscheid .
Prachtig.
Dank jullie wel.
Volgend jaar ben ik er zeker weer bij met mijn dochter en kleinkinderen.
Mer vr grt.
J G Cock
Beste, lieve mensen van de DELA,
Wij zijn naar de lichtjesavond geweest in Bemmel (’t Karbrugsche veld). Wat een sfeervolle, liefdevolle en indrukwekkende avond was dat voor ons. De warmte straalde er letterlijk vanaf ondanks de koude avond. Zoveel fakkels en lichtjes. Een mooie ambiance om de overledenen te gedenken. Wij willen jullie waarvoor hartelijk bedanken.
Nogmaals bedankt.
Groetjes Lambert en Lily
Het was prachtig we hebben intens genoten , de verlichte bomen, fakkels, candlebags met kaarsen, koor en zangeres, een mooie plek vol emoties in Rosmalen.
Dank voor ieder die dit mogelijk heeft gemaakt. Voor mij heeft het een mooie herinnering aan al mijn overledenen. Vooral mijn moeder en oma die in mijn armen zijn heengegaan: een kus en ogen dicht. Ik zie het nog steeds voor me en koester dan de mooie momenten die wij samen deelden en beleefden. Mijn dank is groot. Love you all.
Hartelijk dank voor de bijeenkomst in Maastricht. Het was net zoals verleden jaar indrukwekkend, sereen, ingetogen en emotioneel. Je voelt de verbondenheid met diegene waar je voor komt en met de meeste mensen die daar aanwezig zijn om iemand te gedenken.
Chapeau hiervoor aan de DElA en medewerk(st)ers voor de geweldige sfeer!
Vond ’t erg indrukwekkend…. Zoveel fakkels, heel bijzonder.
Mooi gedaan, ook de hartjes boom. Fijne sfeer.
(Jammer dat er geen fotos zijn gemaakt van Nijmegen)
De familie Vissers Zoontjens heeft de avond heel mooi en warm ervaren. Heel veel dank voor deze prachtig georganiseerde avond. Een waardige herdenking.
We vinden de foto’s van Baukje erg mooi.
Wat een indrukwekkende avond in Rotterdam, jammer dat daar geen foto’s van zijn. Hebben helaas heel veel mensen herdacht, maar wat hebben jullie dit prachtig georganiseerd! Het voelde als een warm bad, doordat je er met gelijk gestemden loopt, maar ook zeer zeker dankzij de medewerkers die daar al die tijd in de kou stonden en een vriendelijk woord hadden voor een ieder die dit wilde! Heel erg veel dank daarvoor en zeer zeker voor de 2 medewerksters die tussen kwart over 7 en half 8 bij de kraam met kaarsen stonden. Doordat ik door de voetenzak in mijn rolstoel niet kon op staan om mijn verdrietige dochter te troosten, gaf 1 van hen haar een knuffel, dat hebben we heel erg gewaardeerd. En mochten die 2 dames dit lezen, weten ze wat we nog meer hebben gewaardeerd. Echt heel veel dank en ik hoop volgend jaar weer te kunnen komen! Het was echt prachtig en bijzonder❤️❤️
Heel veel dank voor deze bijzonder mooie avond. Boukje heeft van onze familie mooie foto’s gemaakt om de herinnering levend te houden.
Wat hebben jullie toch een mooie organisatie neergezet met deze avond.
Voor de tweede keer aanwezig met mijn jongere zus, die nog elke dag denkt aan onze ouders, die inmiddels beiden zijn overleden. Ik heb dat niet zo. Maar ik ga graag met haar mee naar de Lichtjesavond om in elk geval haar een stukje troost te bieden. Onze moeder is in Lelystad uitgestrooid, daar waar nu door Dela een geweldig mooi en groot hart was gemaakt met lichtjes. Heel veel dank aan alle medewerkers en Dela zelf om dit voor ons mogelijk te maken! Tot volgend jaar!
Was weer onder de indruk, zo mooi geregeld. Was voor mij 2de keer na overlijden van mijn lief, ruim anderhalf jaar geleden….Dank jullie allemaal.
Dankjewel voor de mooie herdenking in Nijmegen, bij Dela Waalstede. Het was erg indrukwekkend, al die mensen die hun dierbaren herdachten met een lichtje. De fakkels, de lichtjes, de lieve mensen van Dela, de warmte die je voelde door de saamhorigheid, het had iets magisch. Wij voelden onze dierbaren dichtbij ons🕯️
Lieve mensen van Rhijnhof,wat was het weer mooi….de vele lichtjes en fakkels die de begraafplaats verlichtten ! Zoveel mensen zijn er gekomen : om ieder van hen voor altijd bij ons te hebben in ons ❤️.
Volgende evenement van Dela de Lichtjesavond zal ik er weer bij zijn ! Veel dank Hg Menno Vd Moolen.
Hoi Annemieke, wat lief dat je jullie er waren en dat je het fijn vind om op deze manier de herinnering te bewaren. Ja, de organisatie was groots (ik weet deels wat er achter de schermen is gebeurd) en dankjewel dat je je hier ook over uitspreekt.
Lieve groet, Boukje
Hoi Karin, wat een steun ben je voor je zus en wat mooi dat je zag hoe er een hart van licht was gemaakt op de plek waar je moeder is uitgestrooid.
Liefs, Boukje
Fijn Marij dat je zo onder de indruk was wat hier is neergezet. Dat je er troost uit mag halen. Dank voor je komst.
Dank Menno, voor je komst en belofte er volgens jaar weer bij te zijn.
Fijn dat je de sfeer bent komen proeven en dank voor je lieve woorden van dank.
Verlies is ingrijpend, zeker wanneer je naasten zo mist. We horen het uit je zin over je moeder en oma waar je mooie herinneringen aan hebt. Het ga je goed.
Wat fijn om zoveel dankbaarheid terug te mogen ontvangen.
Dank voor je komst!
Dag Reint, wat goed dat je er met zovelen samen bent gekomen. Je geeft ons terug wat er zo met zorg is neergezet. Dank voor je complimenten en alle goeds voor jullie
Een bijzondere bijeenkomst in Meppel in de juiste sfeer
Op dat moment kun je in alle rust aan je geliefde terug denken en dankbaar zijn voor alle mooie momenten
Kan nu beter terug kijken
Dank voor het creëren van de juiste sfeer
Mijn echtgenoot was recent overleden . De candlebags heb ik samen met mijn dochter en kleinkinderen versierd. De bijeenkomst was indrukwekkend, emotioneel maar bijzonder warm en verbonden met de mensen die er samenkwamen. Bijzondere sfeer en dank aan de medewerkers van Dela.
Gecondoleerd nog voor je recente verlies van je echtgenoot. Dat het emotioneel was begrijpen we maar al te goed. Dank voor je reactie hier.